Na Vyšehradě jsou nové komentované prohlídky

Pokud se budete během letních dní podívat na krásnou scénerii Prahy, nemůžete si prakticky vybrat hezčí místo, než je vyšehradský komplex. Navíc jsou v něm otevřené nové trasy s komentovanými prohlídkami.

Můžete si prohlédnout kapli Stětí sv. Jana Křtitele, která byla součástí kostela stavěného nejspíše ještě za dob Karla IV. Kostel měl  příkrou gotickou střechu, vysoký západní štít a štíhlou věžičku. V jeho těsné blízkosti stála rychta, před kostelem bylo náměstíčko s tržištěm a masné krámy.
Když v padesátých letech 17. století začala výstavba vyšehradské barokní pevnosti, byl kostel zprvu ponechán beze změn, jen portál byl odbourán. Protože by ale přerušoval souvislé opevnění, byl nakonec přece jen začleněn do pevnostního valu, avšak po nějakou dobu se tu ještě konaly bohoslužby. Jeho strmá střecha s vížkou ale značně převyšovala fortifikaci, což vojenští velitelé pokládali z hlediska obrany za nebezpečné. Kostel byl tedy snížen a zarovnán do mohutného valu. A tak se zachoval jenom vnitřek kaple.

Prohlídky s komentářem , které stojí 50 (nebo zlevněné 30) korun,  jsou vždy v 1. a 3. víkend v měsíci od 11 a 14 hodin, sraz na ně hledejte v Informační centru Špička.

Čtyřka v obraze
A teď si ho představte jedoucí. DSC01617 DSC01686 Obrázek chlapců. IMG_0659 bus pruvod 014
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no