Na počest padlých vojáků se zítra v poledne rozezní sirény a zvony

Ve čtvrtek 10. července se nelekněte, až ve dvanáct hodin uslyšíte sirény. Vláda na svém středečním jednání rozhodla, aby se tímto způsobem připomněla památka čtyř českých vojáků, kteří zemřeli v Afghánistánu.

Vláda vyjádřila hlubokou soustrast rodinám a pozůstalým po čtyřech usmrcených vojácích Armády ČR, kteří 8. července 2014 tragicky zahynuli při plnění bojových povinností v rámci mezinárodní bezpečnostní operace pod vedením NATO v Afghánistánu.

Kabinet zároveň rozhodnul o celonárodním symbolickém uctění památky čtyř vojáků, kteří položili své životy ve jménu boje za demokracii a svobodu.

Vláda proto nařizuje, aby se ve čtvrtek 10. července 2014 ve 12:00 h po dobu 3 minut na celém území České republiky rozezněly sirény, a rovněž doporučuje, aby se ve stejnou dobu rozezněly zvony, a lidé tak měli možnost připomenout si památku českých vojáků.

Čtyřka v obraze
kontaky2 Pankrácká vazební věznice. Pohřební průvod (Vojta Švejda jako jeden z funebráků) Nástup na přípitek! DSC02665 Jaroslava Křupalová, Martin Píša a Pavel Caldr při pietním aktu.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no