Na Malé straně můžete vidět Kájínkovo lano nebo historická pouta

Vězení bylo pro nezasvěcené vždy magickým místem, ke kterému se vztahuje mnoho příběhů, jak o brutalitě dozorců, tak o útocích vězňů mezi sebou. Jaká ale skutečně byla historie českého vězeňství? Na to vám odpoví výstava, která bude od 9. července do 5. září v Pálffyho paláci ve Valdštejnské ulici.

Název akce Z minulosti do přítomnosti českého vězeňství 1850 – 2014 vás možná příliš nenaláká, ale když se dozvíte, že se budete moci podívat na ukázky nedovolených předmětů, které si vězňové buď tajně vyrábějí, nebo které se do věznic dostávají například přehozením přes ohradní zeď, ilegálním pronesením a podobně, váš zájem by vzrůst mohl. Jedním z vystavovaných předmětů je i lano, po kterém v roce 2000 uprchl z Mírova Jiří Kájínek.

K  vidění budou také improvizované zbraně, včetně například samostřílu s ocelovými střelami, mačety vyrobené z listu pily, dále pak nože a obušky.

Zajímavá je i maketa pistole, která je k takřka k nerozeznání od skutečné služební zbraně příslušníků VS ČR, tetovací strojky, nástroje na aplikaci drog, ukryté mobilní telefony a podobně. Z historických předmětů jsou zde vystaveny výstrojní součástky dozorců, předměty denní potřeby vězňů, historické poutací prostředky či věci denní potřeby vězňů.

Vstupné je zdarma, výstava bude otevřená denně od 10 do 17 hodin.

A kdyby se vám nechtělo až do centra města, můžete se podívat alespoň na informační slidy na webu : http://www.vscr.cz/generalni-reditelstvi-19/informacni-servis/vystava/

 

Čtyřka v obraze
Část hřiště pro nejmenší. Časopis Hrana měl svůj stánek, děti mohly vytvářet své vlastní komiksy. DSC01593 pop-up 305 lanovka lanová dráha na Petřín 012 Při běhu s míčkem děti spíše chodily.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no