Na Chodovci se začalo se stavbou nové sedmipatrové budovy archivu

V areálu Archivu hlavního města Prahy na Chodovci vyroste nová budova, která bude mít jedno podzemní a sedm nadzemních podlaží. Mělo by v ní být Datové centrum hlavního města Prahy, Centrum digitalizace, Archiv digitálních (elektronických) dokumentů a Správní archiv magistrátu. Budova, jejíž stavba vyjde na 530 milionů korun bez DPH, by měla začít fungovat za dva roky.

Město věří, že investice zefektivní práci úřadu, zrychlí a zkvalitní přístup k informacím. Budova by měla nakonec i ušetřit na pronájmech a provozních nákladech různých pražských informačních služeb.

Město tak doplní historický archiv Chodovec I (postavený v letech 1995-1997) o moderní pracoviště a datové sklady zajišťující řádné uložení, rychlé zpřístupnění a dlouhodobé uchování dokumentů, které vznikají a existují již pouze v elektronické podobě bez papírových originálů. Zároveň zřízením několika depotních sálů pro klasické papírové dokumenty vyřeší problém uložení dosud „živých“ úředních spisů, které jsou od povodně roku 2002 provizorně skladovány v nevyhovujících prostorách na různých místech města.

Budovu postaví Geosan Group, která vyhrála veřejnou soutěž.

Čtyřka v obraze
AoA - Amococo - credit Peter Varga Pankrácká vazební věznice. DSC01598 DSC01643 amococo 6 bus pruvod 026
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no