Festival Czech Bigman v sobotu uzavře Strakonickou a Chuchli

Řidiči pozor, pokud plánujete v sobotu 5. července odjet na dovolenou, neměli byste si plánovat jízdu z Prahy skrz Malou Chuchli, silnice bude kvůli festivalu Czech Bigman zavřená. Objížďka bude vedená přes Zbraslav, jak informoval pražský magistrát.

Cyklistická část mezinárodního závodu v dlouhém triatlonu bude vedená po Strakonické ulici, běžecká bude v okolí Malé Chuchle a částečně i na cyklotrase A1.

„Strakonická ulice ve směru do centra v úseku hranice Prahy – přemostění do Malé Chuchle bude s ohledem na zajištění bezpečnosti silničního provozu i závodníků zavřena v době od 7.30 do 18.00 hodin,“ upozorňuje magistrát, podle kterého bude objížďka pro směr do centra vedená přes Zbraslav po trase Na Baních, Elišky Přemyslovny, Zbraslavské nám., Žitavského, K Přehradám, Strakonická, Pražský okruh směrem na Plzeň, K Barrandovu, Barrandovský most, Strakonická.

Pro jízdu do oblasti Modřan a Podolí je možné ze Zbraslavského náměstí zvolit trasu Žitavského, most Závodu míru a dále Komořanskou do centra.

Pro dopravní obsluhu Radotína je navržená objížďka ze Zbraslavského nám. po trase U Národní galerie, K Přehradám, Strakonická, Lahovický most, Výpadová, Vrážská, Radotínská.

Objížďky během festivalu Czech BigMan.

Objížďky během festivalu Czech BigMan.

„Protože po zkušenostech z předchozích ročníků lze předpokládat, že nejproblematičtější bude Zbraslavské náměstí, doporučujeme všem řidičům jedoucím od jihu nebo jihozápadu směrem do Prahy zvolit náhradní trasu za uzavřenou Strakonickou ulici,“ varuje před kolonami a nedorozuměním hlavní město.

Opatření se dotkne i provozu městské hromadné dopravy – jedná se změnu trasy autobusů ve směru do centra od Lahovického mostu po trase Výpadová, Vrážská, Radotínská a o vyloučení dvou zastávek ve směru do centra a to „Lahovičky“ a „Dostihová“. Z důvodu prodloužení jízdní doby na linkách jedoucích přes Zbraslav a posílí pražský dopravní podnik tyto linky o další vozy.

Cyklotrasa A 1 bude uzavřena (obousměrně) v úseku mezi podjezdem Strakonické před Barrandovským mostem a podjezdem pod Strakonickou v Malé Chuchli v době od 7.30 do 24.00 hodin. Nájezd na Barrandovský most nebude omezen.

Doporučená objížďka vede po cyklotrase A 12 pod Barrandovskou skálou a dále ul. Zbraslavskou po trase A111. Objížďka znamená prodloužení cesty o cca 300 m.

Čtyřka v obraze
lanovka na petřín 122 Na sokolníkovi a jeho dravci mohly děti oči nechat. lanovka lanová dráha na Petřín 023 DSC_0012 Únava po doběhnutí. Hodící se název ulice.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no