Festival Czech Bigman v sobotu uzavře Strakonickou a Chuchli

Řidiči pozor, pokud plánujete v sobotu 5. července odjet na dovolenou, neměli byste si plánovat jízdu z Prahy skrz Malou Chuchli, silnice bude kvůli festivalu Czech Bigman zavřená. Objížďka bude vedená přes Zbraslav, jak informoval pražský magistrát.

Cyklistická část mezinárodního závodu v dlouhém triatlonu bude vedená po Strakonické ulici, běžecká bude v okolí Malé Chuchle a částečně i na cyklotrase A1.

„Strakonická ulice ve směru do centra v úseku hranice Prahy – přemostění do Malé Chuchle bude s ohledem na zajištění bezpečnosti silničního provozu i závodníků zavřena v době od 7.30 do 18.00 hodin,“ upozorňuje magistrát, podle kterého bude objížďka pro směr do centra vedená přes Zbraslav po trase Na Baních, Elišky Přemyslovny, Zbraslavské nám., Žitavského, K Přehradám, Strakonická, Pražský okruh směrem na Plzeň, K Barrandovu, Barrandovský most, Strakonická.

Pro jízdu do oblasti Modřan a Podolí je možné ze Zbraslavského náměstí zvolit trasu Žitavského, most Závodu míru a dále Komořanskou do centra.

Pro dopravní obsluhu Radotína je navržená objížďka ze Zbraslavského nám. po trase U Národní galerie, K Přehradám, Strakonická, Lahovický most, Výpadová, Vrážská, Radotínská.

Objížďky během festivalu Czech BigMan.

Objížďky během festivalu Czech BigMan.

„Protože po zkušenostech z předchozích ročníků lze předpokládat, že nejproblematičtější bude Zbraslavské náměstí, doporučujeme všem řidičům jedoucím od jihu nebo jihozápadu směrem do Prahy zvolit náhradní trasu za uzavřenou Strakonickou ulici,“ varuje před kolonami a nedorozuměním hlavní město.

Opatření se dotkne i provozu městské hromadné dopravy – jedná se změnu trasy autobusů ve směru do centra od Lahovického mostu po trase Výpadová, Vrážská, Radotínská a o vyloučení dvou zastávek ve směru do centra a to „Lahovičky“ a „Dostihová“. Z důvodu prodloužení jízdní doby na linkách jedoucích přes Zbraslav a posílí pražský dopravní podnik tyto linky o další vozy.

Cyklotrasa A 1 bude uzavřena (obousměrně) v úseku mezi podjezdem Strakonické před Barrandovským mostem a podjezdem pod Strakonickou v Malé Chuchli v době od 7.30 do 24.00 hodin. Nájezd na Barrandovský most nebude omezen.

Doporučená objížďka vede po cyklotrase A 12 pod Barrandovskou skálou a dále ul. Zbraslavskou po trase A111. Objížďka znamená prodloužení cesty o cca 300 m.

Čtyřka v obraze
Bezpečnost na závodech zajišťovala policie, které děti zatleskaly. Uprostřed divokého rytmu. bus pruvod 042 lanovka na petřín 126 Hra nebo lítý boj? Děti si oblíbily malování na obličej, nejvíc je bavily hororové motivy.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no