Zastupitelstvo rozhodne, jestli bude v Branickém dvoře pivovar

Barokní budova Branického dvora by se mohla konečně dočkat rekonstrukce. O její prostory má jako investor zájem Zemský pivovar, o uzavření nájemní smlouvy na 50 let bude rozhodovat Zastupitelstvo Prahy 4 ve středu.

„Podle mého mínění je projekt společnosti Zemský pivovar projektem, který je neblíže realizaci,“ řekl starosta Pavel Caldr, podle kterého mohla o nájemci rozhodnout i samotná rada městské části. Protože jde o památku významnou nejen pro Braník, ale pro celou městskou část, bude o její budoucnosti rozhodovat zastupitelstvo.

Čtvrtá městská část od roku 2008 opakovaně vypisuje výběrová řízení na obsazení budovy, na její rekonstrukci je zapotřebí více než  100 milionů korun, které sama nemá.

V nájemní smlouvě se počítá, že investor dá do stavby minimálně 193,6 milionu korun, za to dostane slevu na padesáteletém nájemném, které by mělo být ve výši 176,3 milionu, slevu o 132,4 milionu korun. „Výše investice do stavební rekonstrukce byla stanovena prvotním odhadem na částku 100,5 mil Kč s tím, že investor žádá o zohlednění 132 mil, formou snížené ceny nájmu, když na sebe bere riziko konečné ceny stavby. Rozmezí je dáno nepředvídatelnými okolnostmi vzhledem k památkově chráněnému objektu a dalším nepředvídatelným okolnostem,“ vysvětluje informační memorandum, visící na stránkách Prahy 4. Nájemné by mělo postupně vzrůstat, za 50 let tak investor zaplatí skoro 44 milionů korun.

V Branickém dvoře by měl být pivovar a restaurace včetně zahradní restaurace, která by měla být otevřená po celý rok. Navíc v něm budou hotelové pokoje pro hosty, včetně doplňkových hotelových služeb jako je wellness. Pokud do čtyř let od podpisu smlouvy nedojde k ukončení stavebních úprav, může městská část od smlouvy odstoupit, pivovat by neměl právo na žádné odstupné.

Zemský pivovatr vyrábí pivo od roku 2013, v současnosti se jeho produkty čepují ve více nž 50 restauračních zařízeních.

Čtyřka v obraze
bus pruvod 048 Památní deska na Pankráci. Pietní akt. DSC01618 amococo 2 lanovka na petřín 134
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no