Záměr na vybudování pivovaru v Dominikánském dvoře zastupitelstvo odsouhlasilo

Budova zchátralého Dominikánského dvora by se mohla přeměnit na pivovar, restauraci a hotel. Záměr odsouhlasilo ve středu zastupitelstvo městské části, smlouva se Zemským pivovarem se ale musí ještě doladit, měla by se znovu projednávat na srpnovém zasedání zastupitelů.

Čtvrtá městská část od roku 2008 opakovaně vypisuje výběrová řízení na obsazení budovy, na její rekonstrukci je zapotřebí více než  100 milionů korun, které sama nemá.

V nájemní smlouvě se počítá, že investor dá do stavby minimálně 193,6 milionu korun, za to dostane slevu na padesáteletém nájemném, které by mělo být ve výši 176,3 milionu, slevu o 132,4 milionu korun. „Výše investice do stavební rekonstrukce byla stanovena prvotním odhadem na částku 100,5 mil Kč s tím, že investor žádá o zohlednění 132 mil, formou snížené ceny nájmu, když na sebe bere riziko konečné ceny stavby. Rozmezí je dáno nepředvídatelnými okolnostmi vzhledem k památkově chráněnému objektu a dalším nepředvídatelným okolnostem,“ vysvětluje informační memorandum, visící na stránkách Prahy 4. Nájemné by mělo postupně vzrůstat, za 50 let tak investor zaplatí skoro 44 milionů korun.

V Branickém dvoře by měl být pivovar a restaurace včetně zahradní restaurace, která by měla být otevřená po celý rok. Navíc v něm budou hotelové pokoje pro hosty, včetně doplňkových hotelových služeb jako je wellness. Pokud do čtyř let od podpisu smlouvy nedojde k ukončení stavebních úprav, může městská část od smlouvy odstoupit, pivovar by neměl právo na žádné odstupné.

Zemský pivovar vyrábí pivo od roku 2013, v současnosti se jeho produkty čepují ve více nž 50 restauračních zařízeních.

Čtyřka v obraze
DSC01581 Dominikánský dvůr v současnosti. bus pruvod 016 Na atrakce se čekaly dlouhé fronty. Časopis Hrana měl svůj stánek, děti mohly vytvářet své vlastní komiksy. Pietní akt.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no