V červenci zahraje v Kongresovém centru legendární Paul Anka

Kdo by neznal hity jako jsou Diana nebo She´s a Lady. V neděli 20. července je budete moci slyšet v originále od jejich tvůrce, kanadského zpěváka Paula Anky, který zahraje v pražském Kongresovém centru.

Anka se narodil v kanadské Ottawě a již od útlého věku se věnoval hudbě. Začal zpěvem v kostelním sboru a pokračoval studiem hry na klavír. Od mládí projevoval nejen hudební talent, ale také ho bavilo psát, což vyústilo v krátké působení v redakci Ottawa Citizenu. To vše předurčovalo  Anku k jeho následné životní cestě, cestě velkého zpěváka a textaře. Po vystupování snad ve všech hudebních klubech v Ottawě odcestoval do Los Angeles, kde jeho kariéra nabrala raketový směr.
V Kalifornii začal svou opravdu hvězdnou hudební kariéru. V této skvělé době vznikl jeden z největších hitů šedesátých let – Diana. Skladba nejen dlouho bodovala v hitparádách celého světa a stala se jednou z nejprodávanějších skladeb všech dob, ale v mnoha zemích doslova zlidověla (v Čechách především díky textu Zdeňka Borovce).

Zpěváka  Diana katapultovala na největší pódia Ameriky. Stal se idolem mládeže a jedním ze symbolů zlatých šedesátých let a největšího rozkvětu rock and rollu vůbec. Jerry Lee Lewis, Buddy Holly, Frankie Lyman nebo Chuck Berry, to jsou jména Ankových kolegů té doby.
Anka je také velmi úspěšným textařem. Na svém kontě má hity mnoha hvězd světové pop music. Pro Franka Sinatru složil baladu My Way, pro Michaela Jacksona hit This is It. Tom Jones zase zpívá Ankovu píseň She’s a Lady. To je jen malý výčet světových hvězd, které děkují za své úspěšné songy právě Paulu Ankovi.

Lístky se dají sehnat na Ticketportal.cz, více informací a 10procentní slevu najdete na webových stránkách http://www.jvsgroup.cz

Čtyřka v obraze
Časopis Hrana měl svůj stánek, děti mohly vytvářet své vlastní komiksy. bus pruvod 052 Rybaření i bez licence. DSC01665 bus pruvod 013 DSC01636
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no