Policie zatkla dva zloděje, ukradli 21 aut z Prahy 4 a 10

Od listopadu loňského roku pražští kriminalisté čtvrtého policejního obvodu pracovali na případu dvou mužů, kteří kradli osobní automobily. Ti podle detektivů v celkem 21 případech odcizili převážně v obvodu Prahy 4 a 10 vozidla značky Škoda a Volkswagen v celkové hodnotě téměř 4 miliony korun. Krádeže probíhaly vždy podle stejného scénáře, kdy po předchozí společné domluvě odcizili vozidlo, které si náhodně vybrali v ulicích zmiňovaných obvodů.

Do vozidla se nejprve vloupali a následně s ním odjeli do garáže buď na Praze 9, nebo 10. Tam vozidlo společně rozebrali na náhradní díly, které poté nejčastěji prodávali na vrakoviště v Praze 10 a skelet, který po rozebrání zbyl, rozřezali a odvezli do šrotu. Takto „zlikvidovat“ jedno vozidlo byli schopni za necelé tři hodiny. Na případu, který detektivové rozkrývali více jak půl roku, s nimi mimo jiné spolupracovali i potápěči, neboť se obvinění zbavovali registračních značek od kradených vozidel odhozením do Vltavy. Ti proto prohledávali dno Vltavy, kde nelezli několik kusů těchto registračních tabulek.

Detektivové začátkem června za využití zásahové jednotky oba muže (31 a 34) zadrželi a zahájili s nimi trestní stíhání pro trestné činy krádež, poškození cizí věci a nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Při několika domovních prohlídkách policisté totiž zajistili i pěstírnu konopí v dílně, kde muži rozebírali kradená vozidla. Policisté v objektu nalezli celkem 96 rostlin konopí, které měřily jeden metr. Při těchto domovních prohlídkách, které probíhaly a i v místě bydliště obou mužů, kriminalisté zajistili mimo různých přípravků sloužící ke krádežím vozidel, tři částečně rozebraná auta, značné množství dílů z vozidel a navigací, i hotovost ve výši 2 miliony korun. Ty měl jeden z mužů ukryty v plastové soše Budhy v obývacím pokoji.

U obou mužů detektivové podali podnět na jejich vzetí do vazby, což soudce akceptoval a jejich stíhání bude vedeno vazebně. Za uvedenou trestnou činnost v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na osm let neboť svým jednáním způsobili značnou škodu. Nicméně není vyloučeno, že se obvinění ještě rozšíří, protože počet odcizených vozidel nemusí být konečný. Oba muže policisté znají již z minulosti pro jejich předchozí trestnou činnost majetkového charakteru spojenou s autokriminalitou.

Čtyřka v obraze
DSC01650 DSC06464 Finální vzpomínková fotografie. Týmové vítězství! Jak se správně točí medailí? Část hřiště pro nejmenší.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no