PesFest zabaví celou rodinu, pomůže opuštěným a týraným pejskům

Jestliže vás každý den, když přijdete z práce, pozdraví štěknutím čtyřnohý přítel, pak byste se mohli spolu v neděli 22. června zastavit v Parku Družby na Pankráci, kde bude již druhý ročník festivalu PesFest.

„PesFest je zábava pro celou rodinu, která navíc pomáhá,“ řekl starosta pořádající městské části Praha 4 Pavel Caldr, podle kterého chce radnice připravit příjemné odpoledne pro obyvatele, ale i návštěvníky Čtyřky. „Současně chceme pomoci neziskovým organizacím, starajícím se o opuštěné či týrané psy,“ dodal starosta.

Můžete se těšit na ukázky tance se psy i akrobatické triky při psím frisbee. Neměli byste si nechat ujít módní přehlídku aktuální psí kolekce předváděnou čtyřnohými modely. Můžete také zhlédnout ukázky odborného odchytu zvířat a techniky uspání, výcvik asistenčních a záchranářských psů.

Předvedena bude první pomoc záchranné veterinárn služby PET-MEDIC.

V průběhu festivalu se čtyřnozí miláčci mohou utkat v různých soutěžních disciplínách. Návštěvníci si mohou se svými psy vyzkoušet agility parkour pod vedením trenérů Klubu agility ČR a zúčastnit se i neoficiálních závodů v agility překážkách. Po celý den bude zdarma k dispozici kynologická poradna Nadace na ochranu zvířat.

 

Sejde se stovka bullů?

 

Součástí festivalu je také “Bullsraz”, tj. sraz bull plemen psů, s pokusem o český rekord. V době od 11 do 14 hodin budou registrováni psi bull plemen, kteří se akce zúčastní, a komisař z agentury Dobrý den bude po celou dobu dohlížet na sčítání, konečný počet bude poté zapsán do České knihy rekordů. Takový pokus o rekord se u nás dosud nekonal. Akce je otevřená i psům a fenám bez průkazu původu, kteří se na první pohled podobají některému z bull plemen.

Základní povinností každého účastníka bude mít psa na vodítku, popřípadě opatřeného náhubkem, pokud jde o ostřejšího psa. Cílem pořadatelů je uspořádat pohodovou akci a ukázat veřejnosti, že lze mít na jednom místě 100 a více bullů bez problémů.

Kromě dne plného zábavy se na festivalu představí také neziskové organizace, starající se o opuštěné či týrané psy, které návštěvníci mohou přímo na místě podpořit koupí suvenýrů. K dispozici bude také speciální sbírkový koš, kam je možné vhodit dárky zakoupené přímo na festivalu nebo přinesené z domova. Vítané je především krmivo, hračky, deky, vodítka, obojky, misky, přepravky, osušky a matrace. Během akce se představí i několik psů z útulků, které je možné na místě adoptovat.

Pro děti bude připravený skákací hrad a malování na obličej. Na akci budou stánky s občerstvením. Vstup na akci, kterou bude moderovat Honza Musil a svou přítomností ji podpoří i zpěvačka Marta Kubišová.

Kdo by chtěl více informací, může se podívat na web www.pesfest.cz nebo www.facebook.com/PesFest.

 

Čtyřka v obraze
Krvežíznivé rytíře doplňovaly ctnostné dámy. bus pruvod 038 Ukázka první pomoci. Bezpečnost na závodech zajišťovala policie, které děti zatleskaly. Zde by mohlo stát čtvrté křídlo. Graffiti na východní straně budovy.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no