PesFest zabaví celou rodinu, pomůže opuštěným a týraným pejskům

Jestliže vás každý den, když přijdete z práce, pozdraví štěknutím čtyřnohý přítel, pak byste se mohli spolu v neděli 22. června zastavit v Parku Družby na Pankráci, kde bude již druhý ročník festivalu PesFest.

„PesFest je zábava pro celou rodinu, která navíc pomáhá,“ řekl starosta pořádající městské části Praha 4 Pavel Caldr, podle kterého chce radnice připravit příjemné odpoledne pro obyvatele, ale i návštěvníky Čtyřky. „Současně chceme pomoci neziskovým organizacím, starajícím se o opuštěné či týrané psy,“ dodal starosta.

Můžete se těšit na ukázky tance se psy i akrobatické triky při psím frisbee. Neměli byste si nechat ujít módní přehlídku aktuální psí kolekce předváděnou čtyřnohými modely. Můžete také zhlédnout ukázky odborného odchytu zvířat a techniky uspání, výcvik asistenčních a záchranářských psů.

Předvedena bude první pomoc záchranné veterinárn služby PET-MEDIC.

V průběhu festivalu se čtyřnozí miláčci mohou utkat v různých soutěžních disciplínách. Návštěvníci si mohou se svými psy vyzkoušet agility parkour pod vedením trenérů Klubu agility ČR a zúčastnit se i neoficiálních závodů v agility překážkách. Po celý den bude zdarma k dispozici kynologická poradna Nadace na ochranu zvířat.

 

Sejde se stovka bullů?

 

Součástí festivalu je také “Bullsraz”, tj. sraz bull plemen psů, s pokusem o český rekord. V době od 11 do 14 hodin budou registrováni psi bull plemen, kteří se akce zúčastní, a komisař z agentury Dobrý den bude po celou dobu dohlížet na sčítání, konečný počet bude poté zapsán do České knihy rekordů. Takový pokus o rekord se u nás dosud nekonal. Akce je otevřená i psům a fenám bez průkazu původu, kteří se na první pohled podobají některému z bull plemen.

Základní povinností každého účastníka bude mít psa na vodítku, popřípadě opatřeného náhubkem, pokud jde o ostřejšího psa. Cílem pořadatelů je uspořádat pohodovou akci a ukázat veřejnosti, že lze mít na jednom místě 100 a více bullů bez problémů.

Kromě dne plného zábavy se na festivalu představí také neziskové organizace, starající se o opuštěné či týrané psy, které návštěvníci mohou přímo na místě podpořit koupí suvenýrů. K dispozici bude také speciální sbírkový koš, kam je možné vhodit dárky zakoupené přímo na festivalu nebo přinesené z domova. Vítané je především krmivo, hračky, deky, vodítka, obojky, misky, přepravky, osušky a matrace. Během akce se představí i několik psů z útulků, které je možné na místě adoptovat.

Pro děti bude připravený skákací hrad a malování na obličej. Na akci budou stánky s občerstvením. Vstup na akci, kterou bude moderovat Honza Musil a svou přítomností ji podpoří i zpěvačka Marta Kubišová.

Kdo by chtěl více informací, může se podívat na web www.pesfest.cz nebo www.facebook.com/PesFest.

 

Čtyřka v obraze
AoA - Amococo - Credit Narelle Trottman lanovka na petřín 132 DSC01582 DSC01650 Petiční výbor v čele se Soňou Poduškovou. pop-up 107
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no