Občané chtějí v petici přejmenovat Branický most na Most Inteligence

Projekt a petice Přejmenuj most usiluje o oficiální změnu názvu Branického mostu na „Most Inteligence“. Stojí za ním sdružení Imperativ, podle kterého by se nemělo zapomenout na okolnosti výstavby železničního spoje.

„Navrhovaný název není novou myšlenkou. Již v minulosti most získal lidové označení ‚Most Inteligence‘ proto, že na jeho stavbě pracovala řada příslušníků takzvané inteligence (právníků, filosofů, lékařů a dalších vzdělanců), kteří byli v 50. letech nuceni nastoupit do dělnických a pomocných profesí,“ píše na svém webu sdružení, podle kterého by se měl nesmyslný tehdy plánovaný přesun desetitisíců zaměstnanců státní správy do výroby stále připomínat.

Most, který je prakticky v havarijním stavu, by podle sdružení mohl mít i další využití. „Například v Paříži jsou tyto stavby využívány pro setkávání lidí, trhy a další zajímavé akce,“ navrhuje Imperativ, ale zároveň připouští, že jde o běh na dlouhou trať.

Projekt ze známých osobností podpořil například zpěvák David Koller nebo Michal Brož z Hudby Praha.

Pokud by se vám myšlenka na změnu názvu líbila, můžete elektronickou petici podpořit na internetu (http://e-petice.cz/petitions/prejmenuj-most-.html).

Čtyřka v obraze
bus pruvod 020 bus pruvod 034 DSC01648 Šťastná ředitelka ZŠ Mendíků Jitka Poková. Na vystoupení se připravuje pejsek Rozárka. Děti si oblíbily malování na obličej, nejvíc je bavily hororové motivy.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no