Občané chtějí v petici přejmenovat Branický most na Most Inteligence

Projekt a petice Přejmenuj most usiluje o oficiální změnu názvu Branického mostu na „Most Inteligence“. Stojí za ním sdružení Imperativ, podle kterého by se nemělo zapomenout na okolnosti výstavby železničního spoje.

„Navrhovaný název není novou myšlenkou. Již v minulosti most získal lidové označení ‚Most Inteligence‘ proto, že na jeho stavbě pracovala řada příslušníků takzvané inteligence (právníků, filosofů, lékařů a dalších vzdělanců), kteří byli v 50. letech nuceni nastoupit do dělnických a pomocných profesí,“ píše na svém webu sdružení, podle kterého by se měl nesmyslný tehdy plánovaný přesun desetitisíců zaměstnanců státní správy do výroby stále připomínat.

Most, který je prakticky v havarijním stavu, by podle sdružení mohl mít i další využití. „Například v Paříži jsou tyto stavby využívány pro setkávání lidí, trhy a další zajímavé akce,“ navrhuje Imperativ, ale zároveň připouští, že jde o běh na dlouhou trať.

Projekt ze známých osobností podpořil například zpěvák David Koller nebo Michal Brož z Hudby Praha.

Pokud by se vám myšlenka na změnu názvu líbila, můžete elektronickou petici podpořit na internetu (http://e-petice.cz/petitions/prejmenuj-most-.html).

Čtyřka v obraze
pop-up 106 Nejmenší skoro zpěvák. střešovická zabijačka bus pruvod 028 Výslech starosty. pop-up 104
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no