O prázdninách čekejte výluky tramvají v centru, zavře se trať do Modřan

Prahu 4 čeká během letních prázdnin jedna zásadní tramvajová výluka – od 28. června do konce srpna nebude jezdit tramvaj mezi branickým nádražím do Modřan. Pražský dopravní podnik chce během léta opravit trať kvůli loňským povodním, za opravu skoro kilometrové trati a nahrazení 325 m kolejí zaplatí 37,15 milionů korun.

Linky 3,17 a 52 budou končit ve smyčce na Nádraží Braník, místo tramvají budou jezdit autobusy X17.

V loňském roce byly na trati do Modřan zaplavené dva úseky, a i když byl provoz obnovený, trať potřebuje stavební zásah. „Jsme si vědomí, že Modřany jsou zavřené každou chvíli,“ přiznává technický ředitel dopravního podniku Jan Šurovský, podle kterého byla na vině havárie mostu v Modřanech v roce 2009 a již zmíněné povodně. „Upřímně řečeno, nevím, jak zabránit dalším povodním nebo dalším překvapením,“ podotknul ředitel s upozorněním, že na trati, která je delší než šest kilometrů není žádná tramvajová smyčka.

Opravy po celé Praze

Letní opravy tratí po celém hlavní městě budou stát skoro 421 milionů korun, mělo by se zvládnout rekonstruovat nebo opravit 7,72 kilometrů kolejí.

Půjde zejména o rekonstrukci tratě v okolí Karlova náměstí – v úseku mezi Myslíkovou a Na Moráni.

Velkou změnu čeká okolí hostivařského Intersparu, kde vznikne i nová zastávka Obchodní centrum Hostivař. Na trati v ulicích Průběžná a Švehlova by měla následně zrychlit tramvajová doprava.

Plánuje se postavit i další zastávka – Dubečská – která by měla navazovat na vlakové spojení v zatím neexistující železniční stanice Praha – Zahradní město. Zastávka Na padesátém posléze zanikne.

V Průběžné ulici by se měla vyzkoušet místo „golfových trávníků“ jako ozelenění tzv. extenzivní zeleň – tedy květiny a skalničky.

Poslední velkou stavbou bude rekonstrukce trati v Bělohorské ulici, kvůli které se zkrátí tramvaje 22, 25 a 57 do obratiště Královka.

Čtyřka v obraze
pop-up 309 DSC05372 Atmosféru dovytváří bubliny. Žonglérský tríček. Prasátko se opéká. DSC01576
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no