Jízda MHD mezi Jižním městem a Smíchovem bude rychlejší

Cestující jezdící městskou hromadnou dopravou mezi Petrovicemi, Jižním městem a Smíchovem můžou zaplesat. Autobusová linka 125, která by podle jízdních řádů měla projet úsek mezi Háji a Smíchovským nádražím za dvacet minut, bude mít na Jižní spojce a magistrále nové preferenční pruhy, takže by se neměla tolik „zasekávat“ v kolonách.

Linka je podle ROPIDu třetí nejvytíženější v Praze, ve všední den přepraví přibližně 31 tisíc cestujících. „Pravidelnost a spolehlivost této linky je důležitá nejen pro další očekávaný nárůst počtu cestujících na této atraktivní trase, ale také proto, že zajišťuje základní obsluhu sídlišť v Petrovicích a Horních Měcholupech,“ domnívá se ROPID.

Od června může linka nově použít vyhrazený BUS pruh na Jižní spojce před Barrandovským mostem, díky kterému by měla předjet kolony, jež se kvůli automobilům na mostu a ve zlíchovském tunelu tvoří.

Další novinkou je nevyhrazený „předjízdný“ BUS pruh na výjezdu z Türkovy ulice na magistrálu, nový připojovací pruh se objevil i v Novopetrovické ulici pro lepší výjezd ze Štychovy ulice, kde pomůže i lince 232.

Nově značené pruhy na magistrále a Jižní spojce nejsou zatím nastálo, po roce se jejich přínos pro plynulost dopravy vyhodnotí.

Stopětadvacítka již dříve používala vyhrazené pruhy v Rabakovské, Výstavní nebo Opatovské ulici.

V Praze je celkem 22 km vyhrazených autobusových pruhů, devět kilometrů, které jsou pro autobusy a tramvaje a přibližně 170 křižovatek, kde světla pouštějí autobusy rychleji.

Čtyřka v obraze
DSC01598 DSC01585 pop-up 005 Ke "Kouzelnému stromu" dorazila snad celá třída Klidnější zábava. pop-up 204
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no