Jak by měly vypadat pražské tramvaje? Rozhodnou děti

Školáci, kteří chodí na druhý stupeň základních škol nebo do nižších ročníků víceletých gymnázií, se budou moci zapojit do soutěže vyhlášené pražským dopravním podnikem (DPP), svým výtvarným umem rozhodnou o ročním vzhledu jedné tramvaje.

Zapojení se do soutěže je jednoduché, stačí si stáhnout na stránkách dopravního podniku (www.dpp.cz/soutez-namalujte-svou-tramvaj) šablonu, kterou pak žáci vyplní svými obrazy. Do akce se ale musí zapojit celé třídy, za každou z nich může soutěžit pouze jeden návrh. Aby se do soutěže dostal, musí jej poslat do pátku 12. září na adresu Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost, odbor Marketing a komunikace, Sokolovská 217/42, 190 22 Praha 9. Na obálku napíší „Namalujte svou tramvaj.“

Během dalšího zářijového víkendu odborná porota vizuály projde a vybere deset nejlepších. Výsledky budou vyhlášené v pondělí 15. září, vítězný návrh bude sloužit jako šablona pro polep jednoho z vozů tramvaje T3, který potom bude celý rok jezdit na běžných linkách pražské hromadné dopravy.

Před uvedením tramvaje do provozu proběhne slavnostní vyhlášení vítězů a křest tramvaje v Muzeu MHD, na který bude pozváno všech deset vyhodnocených tříd. Vítězná třída se v polepeném voze projede jako první během slavnostní jízdy Prahou.

Čtyřka v obraze
Uiii, jsem rychlejší než zvuk! Čeká se na pana cukráře. Rytíři se představují před turnajem. Kdybyste byly popelářem, mohly byste, děti, řídit takovéhle auto. Starosta s radním instalují věnec. Pozemek působí klidně, to by se v budoucnu mohlo změnit.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no