Do konce prázdnin uvidíte v DBK medúzy i palmový háj z PET lahví

Exotické léto v DBK  – Plastic Islands je názvem výstavy, která představí sochařku Veroniku Richterovou a její představu rostlinné i živočišné říše vytvořenou pomocí plastových lahví. Můžete se na ni jít podívat do DBK na Budějovické, bude tam do konce prázdnin.

„Nečekané kreativní propojení PET lahví s uměleckou imaginací známé výtvarnice Veroniky Richterové v sobě spojuje tajemný podmořský svět, ovládaný obřími medúzami a jinými mořskými živočichy, s palmovými ostrovy poskytujícími útočiště pro příjemnou relaxaci,“ informuje DBK. Cílem expozice je podle organizátorů nabídnout umělecký zážitek na netradičním a nečekaném místě – v obchodním centru.

Plasty jsou již dlouho nedílnou součástí našich životů a jejich zajímavé propojení s veřejným prostorem upozorňuje mimo jiné i na nutnost recyklace, ta nemusí být pouze zdrojem nové výrobní hmoty, ale může vést i ke vzniku svébytných estetických kvalit. „Ačkoli moje pohnutky jsou čistě výtvarné, není mi lhostejné, jakou hromadou plastů se naprosto zbytečně obklopujeme,“ zdůrazňuje Veronika Richterová.

Hlavní část expozice představuje palmový háj a obří medúzy v nadživotní velikosti. Příprava instalace trvala přibližně čtvrt roku a na ostrovy osázené palmami spotřebovala sochařka Veronika Richterová kolem šesti stovek PET lahví. „Všechny jsou poctivě vyhrabané z kontejnerů na tříděný odpad. Naštěstí je pro mne tento způsob obstarávání materiálu příjemnou záležitostí a určitým druhem meditace,“ dodává k tomu Veronika Richterová. Součástí expozice je také relaxační zóna pod korunami palmových stromů, jež vyzývá ke krátkému odpočinku a načerpání sil v denním kolotoči povinností a pracovního vypětí.

Čtyřka v obraze
Vojta eskamotérem. Už brzy by zde mohli vegetit teenageři. lanovka na petřín 131 DSC01598 Kostel sv. Archanděla Michaela v Podolí. Vítězná fotka - ženy nad 45 let
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no