Čtyřka bude mít v následujících letech 45 zastupitelů

V příštím volebním období, tedy mezi roky 2014 a 2018, bude mít zastupitelstvo městské části stejný počet členů jako doposud, tedy 45. Rozhodlo o tom zastupitelstvo městské části, které beze změny ponechalo i počet volebních obvodů pro říjnové komunální volby, bude tedy pět devítimandátových obvodů.

Rada městské části předložila zastupitelstvu návrh, aby počet členů zastupitelstva i počet volebních obvodů v Praze 4 a jejich velikost zůstaly naprosto stejné, jako tomu bylo u voleb do zastupitelstev obcí v roce 2010. Pro návrh hlasovalo 39 zastupitelů, proti nebyl nikdo, 5 členů zastupitelstva se zdrželo hlasování.

V obcích s počtem nad 50.000 obyvatel je třeba vytvořit volební obvody tak, aby se v každém volebním obvodu volilo nejméně 9 členů zastupitelstva.

Do prvního obvodu spadají Nusle, Podolí a část Vinohrad, do druhého Braník, Krč, Hodkovičky, Lhotka a část Podolí, třetí je pro části Krče a Lhotky, do předposledního obvodu spadjí lidé z Michle, Záběhlic a části Nuslí a do posledního zase lidé z části Krče, Nuslí a Michle.

 

Čtyřka v obraze
bus pruvod 034 Zájemců o vzdělání bylo dost Starostův proslov. Menší děti si zazpívají. DSC01681 Pozemek působí klidně, to by se v budoucnu mohlo změnit.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no