Během prázdnin jsou ještě volné termíny na jízdu historickou soupravou metra

Chcete si zavzpomínat na časy desítky let minulé? Z kačerovského depa vyjede v sobotu 19. července historická souprava metra, další termíny jsou až 16. srpna (zličínské depo) a 20. září.

Návštěvníci se nejdříve dozvědí vše o depu Kačerov, komentovaná prohlídka trvá skoro hodinu. Po ní vyjede souprava Ečs na koleje trati C. „Během cesty budou mít návštěvníci jedinečnou příležitost prohlédnout si kabinu strojvedoucího tohoto historického vlaku v běžném provozu i s praktickou ukázkou práce strojvedoucích, kteří budou vlak obsluhovat v dobových uniformách,“ láká pražský dopravní podnik.

Metro se na chvíli zastaví v tubusu mostu přes nuselské údolí, lidé poté budou mít možnost nahlédnout do jinak nepřístupných míst pražské podzemní dráhy, například do zázemí obratiště v Holešovicích.

Lístky do tohoto „oldschool“ metra stojí 150 korun, celá prohlídka trvá přibližně 2 hodiny. Rezervaci prohlídky můžete provést  prostřednictvím webových stránek www.prahatechnicka.cz.

Čtyřka v obraze
lanovka lanová dráha na Petřín 003 DSC03325 Aleš Kýr před pamětní deskou věnovanou Emilu Lánymu. DSC01678 Zástupci občanského sdružení Křoviny debatují se starostou, jak by se mohl pozemek rekultivovat. bus pruvod 007
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no