ABC Braník oslaví v sobotu 100. narozeniny

Atletický klub, který se časem začal profilovat i díky fotbalu, plavání a cyklistice, v pražském Braníku oslaví v sobotu 21. června své jubilejní 100. narozeniny. Můžete se těšit na vystoupení branických kapel, divadlo, ale i koncert Blue effect.

Oslavy budou probíhat od 10 hodin ráno do večerní 22. hodiny. „Chceme, aby to byl den pro celou rodinu a pro všechny, aby se na každého dostalo,“ informují webové stránky akce.

Ve sportovních areálech můžete očekávat zápasy branických fotbalistů, na dalším hřišti bude připravený den plný soutěží a her s tvůrčími dílnami pro malé i větší děti.

Na třetím hřišti vznikne atletický stadion, kde si zájemci můžou zkusit poměřit své síly v běhu, v hodu či skoku. Na volejbalovém hřišti se očekává turnaj, děti si budou moci vyzkoušet beachvolejbal.

První branické hřiště bylo postavené už v roce 1914, následovala výstavba dalšího v roce 1919 na Zemance a o rok později přibylo další za dnešním Branickým náměstím. „Pořád to ale nebylo ono a další hřiště stavěli v roce 1923, těsně vedle Ledáren. A pak ještě další na dnešní konečné tramvají pod nádražím Braník. To bylo v roce 1929,“ připomíná tělesná jednota. Poslední, které je na místě dnešního ve Studeném se pro veřejnost otevíralo zápasem mezi ABC a Spartou Košíře v roce 1934.

Line-up branických oslav.

Line-up branických oslav.

Čtyřka v obraze
Nejmenší skoro zpěvák. bus pruvod 048 Budoucí olympionik se trochu vody bojí. Ke "Kouzelnému stromu" dorazila snad celá třída Jaroslava Křupalová, Martin Píša a Pavel Caldr při pietním aktu. DSC01668
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no