Vyšehraní nabídne folkové koncerty i operu

Jedenáctý ročník festivalu Vyšehraní s podtitulem „Premiéry“ odstartuje ve středu 11. června koncertem Hradišťanu, na kterém skupina pokřtí své nové album. Až do neděle 22. června se pak můžete každý večer těšit krásné prostředí Letní scény, pokud by pršelo, přesunou se koncerty do stanu na hradbách.

Ve čtvrtek 12. června odstartuje večer kapela Traband, kterou bude následovat Jablkoň se svým frontmanem Michalem Němcem. V pátek nastoupí tvrdší kalibr – Vasilův rubáš a Bílá nemoc.

První festivalovou sobotu se atmosféra uklidní, zazní opera Kouzelná flétna od W.A.Mozarta, během dne se mohou zájemci podívat na středověký jarmark.

V neděli organizátoři nabídnou od tří hodin komedii Fratiška Ringo Čecha Dívčí válka, od šesti večer nastoupí písničkáři Jitka Vrbová a  Standa Chmelík.

V pondělí  bude v rámci osav svého již čtyřicetiletého fungování hrát brněnská folkrocková kapela Folk Team, která si přizve Miloše Makovského, následovat bude Trio Jiřího Holoubka se Zdenou Tichotovou.

O den později vystoupí například Vašek Koubek, ve středu předvede Michal Pavlíček svou Harmony Tour.

Ve čtvrtek 19. června budou hrát na Vyšehradě Taxmeni, Denisa Marková či Alan Mikušek a pracovní týden uzavře Prokop Trio a Kalandra Memory Band.

Poslední víkend vystoupí Yellow Sisters a improvizátor Jaroslav Dušek. Festival uzavřou vzpomínkoou na Pavla Bobka Stráníci, Wabi Daněk a Tomáš Berka.

Lístky na jednotlivé večery můžete koupit v síti TicketPro, nebo si je objednat přes email vysehraní@volny.cz a následně vyzvednout v Hradešínské ulici.

Pokud by vás zajímaly další podrobnosti, naleznete je na webových stránkách www.vysehrani.cz.

Čtyřka v obraze
Výhled z Kapitolu. Zazpívala i Míša Sejnová. Poutníci budou v příštím roce vystupovat už 45. sezónu. bus pruvod 009 DSC01682 DSC03309
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no