V létě se zateplí šest škol

V letošním roce se za peníze z evropských fondů zateplí čtyři základní a dvě mateřské školy. Praha 4 tak získá na stavební úpravy více než 50 milionů korun.

„Ve všech školách chceme zahájit práce v průběhu letních prázdnin, abychom již tuto zimu ušetřili významnou částku za energie,“ říká radní Martin Píša, podle kterého se zateplí základní školy Školní, Na Chodovci a Na Planině. Z mateřských škol pak půjde o 4 Pastelky a Trojlístek.

Při schvalování peněz z fondů často podle radnice uplyne i více než rok. V případě zateplení škol se nejprve vytipovalo dvanáct objektů, které splňovaly požadovaná kritéria. Poté následovala nezbytná fáze příprav podkladů a energetických studií. Do I. fáze žádosti o finance z Evropské unie následně vedení radnice umístilo šest škol, kde byla největší pravděpodobnost úspěchu, což se později i stoprocentně potvrdilo.

„Ve druhém kole budeme opět žádat o granty na zateplování škol, protože nezateplených budov máme ještě hodně. Chtěli bychom také zahájit program na úsporu energie v našich objektech a samozřejmě se hlásíme do evropských fondů i s dalšími projekty, například s podporou vzdělání a rozvoje počítačové gramotnosti v Praze 4,“ řekl dále radní. „Také plánujeme za pomoci finančních prostředků z evropských fondů rozšířit počítačové seniorské kurzy.“

Dalším projektem financovaný z fondů EU jsou biokompostéry, které městská část Praha 4 na dobu pěti let bezplatně zapůjčuje obyvatelům Prahy 4. Zájem o ně projevilo a převzalo si je již více než 300 občanů.

Čtyřka v obraze
DSC01686 Atmosféru dovytváří bubliny. lanovka na petřín 116 DSC01595 Občas se objevil i kýč, ale dětem se podobné věci líbí. Starosta s radním instalují věnec.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no