Senioři se v květnu můžou hromadně podívat na květenu

Starší lidé, kteří mají rádi zahrádkaření, nebo se jim prostě nebude chtít sedět doma, se mohou v následujícím měsíci třikrát vydat na návštěvu pražských botanických zahrad a zahrádek. Na akce, které připravila městská část Praha 4, je ale potřeba se předem přihlásit.

První procházka bude v úterý 13. května, povede ji paní Havlovcová z cestovní a vzdělávací agentury Porta Praga. Sraz na výlet, který zájemce provede „známými i méně známými“ pražskými zahradami, bude ve 14 hodin v atriu stanice metra A Malostranská.

Druhý a třetí výlet se uskuteční ve středu 28. května, respektive ve čtvrtek 5. června, oba povedou do Botanické zahrady hlavního města Prahy v Praze 7. Na výpravu, která se zaměří na kosatce a pivoňky je sraz určený na desátou nebo třináctou hodinu u severní pokladny zahrady, kam se výletníci dostanou autobusy 144 nebo 102 z Kobylis.

Červnová procházka bude ve znamení léčivých rostlin, sraz bude také v deset nebo ve třináct hodin, ale u jižních pokladen, ke kterým se obvykle cestuje autobusem z Holešovic.

Na akce je potřeba se předem přihlásit na bezplatné seniorské lince 800 100 128, počet míst totiž bude omezený. V případě velkého zájmu ale organizátoři slibují, že akce zopakují.

Čtyřka v obraze
Tento pohled by nemusel být brzy dostupný, ve hře je vybudování čtvrtého křídla budovy. DSC01566 DSC01685 Romanovi Šebrlemu bylo horko, nyní je už bez bundy. DSC01662 Průvod byl dlouhý, hlídat musí strážníci.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no