Senioři se v květnu můžou hromadně podívat na květenu

Starší lidé, kteří mají rádi zahrádkaření, nebo se jim prostě nebude chtít sedět doma, se mohou v následujícím měsíci třikrát vydat na návštěvu pražských botanických zahrad a zahrádek. Na akce, které připravila městská část Praha 4, je ale potřeba se předem přihlásit.

První procházka bude v úterý 13. května, povede ji paní Havlovcová z cestovní a vzdělávací agentury Porta Praga. Sraz na výlet, který zájemce provede „známými i méně známými“ pražskými zahradami, bude ve 14 hodin v atriu stanice metra A Malostranská.

Druhý a třetí výlet se uskuteční ve středu 28. května, respektive ve čtvrtek 5. června, oba povedou do Botanické zahrady hlavního města Prahy v Praze 7. Na výpravu, která se zaměří na kosatce a pivoňky je sraz určený na desátou nebo třináctou hodinu u severní pokladny zahrady, kam se výletníci dostanou autobusy 144 nebo 102 z Kobylis.

Červnová procházka bude ve znamení léčivých rostlin, sraz bude také v deset nebo ve třináct hodin, ale u jižních pokladen, ke kterým se obvykle cestuje autobusem z Holešovic.

Na akce je potřeba se předem přihlásit na bezplatné seniorské lince 800 100 128, počet míst totiž bude omezený. V případě velkého zájmu ale organizátoři slibují, že akce zopakují.

Čtyřka v obraze
Čichám, čichám holčičku! Sova pálená, samička. DSC01656 Hudební doprovod v nádherném dni. Menší děti si zazpívají. Jižní spojka zastřešuje celý prostor.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no