Senioři se mohou hlásit na prohlídku Strahovského kláštera

V průběhu roku se mohou senioři ze čtyřky zúčastnit čtyř putování v rámci akce Praha duchovní, kterou pořádá Praha 4. První cesta bude 15. května do Strahovského kláštera, na kterou se mohou zájemci ode dneška hlásit.

V klášteře půjde výprava do kapitulní síně a historických sálů s expozicí barokních obrazů. Následně se vydá do klášterního kostela, kde si bude moci poslechnout jedny z největších pražských varhan, na které zahraje koncertní mistr Vladimír Roubal, seznámí se i historií kostela. A na závěr se mohou senioři svést z Petřína lanovkou zpátky do města.

Začátkem června pak mohou jít zájemci objevovat taje a krásy vyšehradského kostela a jeho okolí.

V září je pak čeká kostel Božského Srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad, který projektoval „dvorní architekt“ prvního československého prezidenta T. G. Masaryka Josiph Plečnik.

Poslední z cest bude v říjnu a to do Týnského chrámu.

Od dnešních osmi hodin je možné se na první výpravu hlásit na bezplatné seniorské lince 800 100 128, organizátoři všechny prosí, aby na akce bez ohlášení nechodili.

Čtyřka v obraze
Zatím nás tu moc není. střížkovský masopust Jaroslava Křupalová, Martin Píša a Pavel Caldr při pietním aktu. Být požárníkem také není špatné. Poctu vzdala i ministryně spravedlnosti Helena Válková. Sova pálená, samička.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no