Před Arkádami na Pankráci se na 14 dní otevře labyrint barev a stínů

Zvenku nafukovací hrad, zevnitř labyrint chodeb, tunelů a zákoutí, který uchvátí hrou světel a barev bez umělého osvětlení. Tak popisují organizátoři unikátní vzduchovou stavbu, která vyroste před pankráckými Arkádami – Luminárium.

Luminaria jsou vyrobena ze speciálního průhledného plastu ve čtyřech barevných odstínech. Zabírají průměrně plochu 1000 m2 a jejich kopule dosahují až do desetimetrové výšky. Každé je tvořeno asi dvaceti díly, které se spojí dohromady na místě.

„Luminarium není na stavbu náročné, příprava povrchu a rozmístění zátěží, ke kterým se musí ukotvit, zabere cca osmi lidem 4 až 5 hodin. Po ukotvení a propojení Luminaria stačí 20 minut, kdy před vámi vzduchová stavba vyroste,“ vysvětluje Denisa Gálová, ředitelka obchodního centra Arkády Pankrác.

Stavby, které navštívily již přes 40 zemí světa a do kterých se podívalo přes 2 miliony návštěvníků, existují v šesti variantách. Do Prahy dorazí typ Amococo, který je považován za nejčlenitější stavbu svého druhu.

Luminárium bude přístupné od 10. do 25. května, každý den od deseti do dvaceti hodin. Poslední návštěvníci mohou vstoupit v půl osmé. Vstupenky, které je možné již nyní získat v předprodeji, budou stát 190 korun, děti do 100 cm budou mít vstup zdarma. Jeden dospělý ale s sebou může přivést maximálně čtyři děti mladší 16 let. Zvýhodněné vstupné za 95 korun získají všichni, kteří předloží účtenky z blízkého obchodního domu v minimální hodnotě 500 korun.

Čtyřka v obraze
Sám Jan Foukal. lanovka lanová dráha na Petřín 007 A zkouší, jak chrání policejní výbava. Žonglérský tríček. Bezpečnost na závodech zajišťovala policie, které děti zatleskaly. bus pruvod 051
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no