Ochránci Prahy 4 – policisté dostali ocenění

Za práci proti kriminálníkům při přepadení banky v Braníku, sexuálním útoku na dvě ženy a za snahu o pomoc sebevrahovi, dostali policisté od starosty Pavla Caldra a radní pro bezpečnost Lucie Michkové ocenění Ochránce Prahy 4.

Branická pošta v Jiskrově ulici byla vykradená na konci loňského roku. Muž s nelegálně drženou zbraní si na ženě za přepážkou vynutil vydání několik desítek tisíc korun.

Policie po příjezdu během pár vteřin zjistili důležité informace o směru útěku pachatele, projížděli díky své dlouholeté znalosti vytipovaná místa včetně cyklostezky u pravého břehu Vltavy, kde si všimli podezřelého udýchaného muže. U něj následně našli střelnou zbraň, náboje i peníze. Muž byl obviněnýnejen z loupeže, ale i z nelegálního ozbrojování.

Druhý oceněný případ se stal v lednu.Na ženu ve Štúrově ulici zaútočil se sexuálním podtextem neznámý muž, snažil se ji atakovat zezadu a osahávat. Žena se mu však vysmekla a utekla. Muže policie zadržela a následně zjistila, že se podobného činu dopustil už o dva dny dříve na jiné ženě v Bernolákově ulici. Za sexulní nátlak, výtržnictví a omezování osobní svobody muži nyní hrozí až čtyři roky vězení.

Poslední oceněný případ se odehrál letos na jaře, kdy policie přijela do Přímětické ulice, kde mělo dojít k partnerské potyčce. Rváč utekl chodbami panelového domu pryč, policisté ho posléze našli, jak visí ven za ruce z chodbového okna z pátého patra. Poté, co ho vtáhli zpátky dovnitře, začal se vehementně bránit, například jim tlačil prsty do očí. Nakonec se jim vysmekl a vyskočil z okna, dopad nepřežil. Policisté museli vyhledat lékařskou pomoc, jedna z možných motivací sebevraha mohla být skutečnost, že měl nastoupit do vězení kvůli odsouzení pro majetkovou trestnou činnost.

Čtyřka v obraze
Pohřební průvod (Vojta Švejda jako jeden z funebráků) DSC_0008 Pan cukrář je ve vatě. Nápisy na zdech. Ukážeme, co umíme, i před školou v Poláčkově! bus pruvod 040
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no