Noc kostelů bude už za týden, na čtyřce se jich zapojí 11

Každoročně očekávaný večer, kdy se po celé republice otevřou brány kostelů s kulturním programem, přijde již za týden, v pátek 23. května. Jen na Praze 4 se do akce zapojí 11 duchovních zařízení.

V okolí hlavního města a přímo ve stověžaté matičce se do akce přihlásilo více než sto kostelů, například vloni mohli lidé do více než 1300 po celé republice.

Přímo na Praze 4 se lidé budou moci dostat například do branického kostela Českobratrské církve evangelické, kde se kromě komentované prohlídky očekávají i sborové zpěvy, v Krči v kapli sv. Anny se kromě meditací plánuje i audiovizuální přednáška na téma symboliky ve výtvarném umění.

V nejstarším michelském domě, kterým je husitský Sbor Alberta Schweitzera, se dozvíte o pohnutém osudu budovy bývalé židovské synagogy, v Nuslích v Husově sboru se pak můžete podívat na staré fotografie, ale také na dokumentární film Nový svět o omezování automobilové dopravy.

V Záběhlicích bude číst své dílo spisovatelka Zuzana Holasové, následovat bude houslový koncert, po kterém si zazpívá sbor.

Všechny podrobnosti o noci kostelů můžete najít na webové adrese www.nockostelu.cz a seznam všech zapojených pražských kostelů pak na http://www.nockostelu.cz/index.php?pg=kostely&RokNK=2014  .

 

Čtyřka v obraze
DSC01658 kontaky2 DSC01685 DSC01648 DSC01663 Starostův proslov.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no