Líheň olympioniků oslavila v Podolí devadesátiny

Klub vodních sportů v pražském Podolí, ze kterého vzešlo pět olympijských vítězů a jehož členové se 12krát stali mistry světa, se dožil devadesát let od svého založení. Na oslavu přišel primátor hlavního města Jiří Hudeček, ale i starosta Čtyřky Pavel Caldr.

Akci uváděl moderátor a komentátor Standa Bartůšek, který zmínil, že klub má dokonce šest olympijských vítězů, pokud se do nich započítá i čestný člen klubu Martin Doktor. Bartůšek připomněl i jednu z nejvýraznějších osobností, dvojnásobného vítěze olympiády v roce 1936 a 1948 – Jana Brzáka „Felixe“.

Oslav se zúčastnil i šéf klubu Karel Dvořák, který se narodil v roce založení klubu, další úspěchy podolským vodním sportům popřál například fotograf Jan Saudek nebo chirurg Pavel Pafko.

Starosta Caldr poděkoval klubu za práci s dětmi a mládeží. „Dáváte šanci dětem sportovat místo toho, aby seděly u počítače a podobných moderních výdobytků doby,“ prohlásil při přípitku.

Pro rozvoj kulturní atmosféry zahrál hostům na kytaru Lubomír Brabec.

Čtyřka v obraze
pop-up 204 Terén je zatím v dost nepřívětivém stavu. AoA - Amococo - credit Hanny Breunese pop-up 101 "To je lebka horské kozy, jaké u nás žijí?" "Kamzící"!" Smutné tváře.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no