Jedenáctý ročník Muzejní noci nabídne dva nováčky

V sobotu 14. června budete moci zajít do svých oblíbených muzeií i mimo běžnou otevírací dobu a hlavně zadarmo. Jedenáctého ročníku pražské Muzejní noci se zapojilo 39 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí, letos nově budete moci navštívit i Galerii Futura a Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze.

Základní myšlenkou muzejní noci je možnost návštěvy muzeí v netradičním čase od sedmi večer do jedné hodiny ráno, s dopravou a vstupem zdarma. Jedinou výjimkou bude NKP Vyšehrad, kde se bude platit symbolická 1 koruna.

Informační stany budou jako každoročně před Historickou budovou Národního muzea na Václavském náměstí (v pátek 13.6. od 12 do 19 hodin a v sobotu od 10 hodin od půlnoci) a na náměstí Jana Palacha (v sobotu od 10 do 24 hodin).

I díky nejrůznějším doprovodným akcím bude letošní noc již v 69 budovách.

Letošní nováček – smíchovská Galerie Futura – nabídne spojení uměleckého zážitku a gastronomie u díla Brown nosing známého umělce Davida Černého a komentované prohlídky k výstavě Grafický design.

Druhý benjamínek v podobě MFF UK se bude snažit zájemce okouzlit komentovanou prohlídkou barokního refektáře, představí i historické výukové pomůcky „z dob, kdy světu vládla mosaz.“

Veškeré další informace a podrobnosti můžete získat na webových stránkách www.prazskamuzejninoc.cz

Čtyřka v obraze
Starosta si prohlíží hnízdo bezdomovců. bus pruvod 006 DSC01628 DSC01596 lanovka 001 A teď si ho představte jedoucí.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no