Habrovka nabídne na začátku června dva dny plné divadla a hudby

Kapely Džezvica, Visací zámek či Nylon Jail a plno pohádek pro děti i divadelních vystoupení pro dospělé se představí na festivalu Habrovka, který se uskuteční v pátek a v sobotu 6. a 7. června.

V zahradě kostela sv. Františka u metra na Budějovické se ozvou první tóny v pátek v 16 hodin, kdy pražská kapela Džezvica začne hrát písně s nádechem jihovýchodní Evropy.

O hodinu později vystoupí „Slovanka z Nového světa“ – šansoniérka Ashia Grzesik z Wroclawi, která kromě skvělého hlasu představí i své violoncello.

Kdo má rád český rock, neměl by chybět na koncertu Půlnoci, která zahraje od šesti hodin. Kapela, která hraje hudbu Mejly Hlavsy, začala znovu koncertovat deset let po jeho úmrtí.

Před kapelou Visací zámek, která odstartuje v 20:45, se budou návštěvníci festivalu pobavit u humorného kabaretu Kouzelník Eňo Ňůňo.

Následovat bude improvizační představení Divadlo vzpomínek a den uzavře koncert electro-country-rockových Nylon Jail.

Zatímco v pátek dominovala hudba, sobotní dopoledne bude patřit divadlu.

Od deseti hodin až do dvou odpoledne se budou střídat představení pro děti, které budou moci například zjistit, jak to doopravdy bylo s Perníkovou chaloupkou.

Od dvou hodin začne hrát jazzová formace Evidence Quintet, následovaná pouliční groteskou Oni a Marie v podání Divadla Inkognito.

Od čtyř hodin si návštěvníci budou moci poslechnout dream-folkové duo French for Rabbits z Nového Zélandu.

Po dalších vystoupeních přijde hvězda večera – americká legenda jazzové trumpety se slovenskými kořeny Laco Deczi, od deseti hodin večer si lidé, kteří ještě na festivalu vydrží, budou moci vychutnat Radio Ivo – improvizovanou rozhlasovou hru přenesenou na divadelní prkna.

Celou akci pak uzavře houslista Vojtěch Lavička se skupinou Gipsy Spirit.

Vstupné na festival činí 190 korun, děti do 12 let se mohou přijít podívat zadarmo. Organizátoři však kvůli bezpečnosti prosí, aby s sebou návštěvníci nevodili psy.

Čtyřka v obraze
Přijela i Česká televize, jak všichni několikrát slyšeli. lanovka na petřín 114 DSC03302 Viděli jste někdy včelí úl? Na vyhlašování i o berlích! Občas se objevil i kýč, ale dětem se podobné věci líbí.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no