Čtrnáctý ročník pochodu proti rakovině prsu skončí ve Žlutých lázních

Rakovina prsu je jedno z nejzákařnějších onemocnění, které postihuje většinou ženy. Na důkaz podpory všem, kteří nemocí trpí, vyjdou lidé v růžových tričkách v sobotu 14. června v poledne z pražského Staroměstského náměstí, cíl pochodu bude v podolských Žlutých lázních, kde bude na účastníky čekat kulturní program.

Už na Staroměstském náměstí vystoupí skupina Bek Ofis, bubeníci Campana Batucada či tanečníci z Afro-Fitness. Pětikilometrová trasa pochodu povede přes Malé náměstí, Karlovou ulicí, Jilskou, Na Perštýně, kolem Národního divadla, Mánesa, Tančícího domu a za Palackého náměstím podél Vltavy do Žlutých lázní, kde odpoledne zahraje Adam Mišík, Lenka Filipová nebo Support Lesbiens.

Vstup do lázní bude možný pouze v tričku proti rakovině prsu, které stojí 399 korun. Během minulých ročníků se podařilo vybrat více než 76 milionů korun, které jdou na screeningový výzkum, na provoz bezplatné linky, kde lidem s rakovinou prsu poradí terapeuti a psychologové, ale také na dotace na vyšetření prsu.

Letos se Avon Pochod rozhodl poukázat na fakt, že každá druhá žena nechodí na pravidelné vyšetření prsu, tímto směrem zaměřil i svou kampaň se sloganem Před rakovinou prsu se neschováš. „Jsme velmi hrdí na to, že Avon Pochod je největší charitativní akcí svého druhu v České republice,“ řekla generální ředitelka Avonu pro Českou republiku a Slovensko Andreea Moldovan.

Čtyřka v obraze
Zaostřeno na citrusy. DSC01574 DSC07201 DSC01566 Jak se správně točí medailí? I Jan Hrušínský.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no