Pražané ze čtyřky vyhráli soutěž ve sběru nepoužívaných počítačů

Pražané ze čtyřky vyhráli soutěž ve sběru nepoužívaných počítačů

Za pět dní vytřídili lidé z Prahy 1291 počítačů, které vážily více než 11 tun, nejvíce se do charitativní akce Praha plná počítačů zapojili Pražané ze čtyřky, kteří tak „soutěž“ vyhráli, odevzdali 409 starých počítačů.

Na druhém místě skončila Praha 13, o stupínek níže Praha Suchdol se 145 a 144 počítači. Pražané se ve sběru postarali o nový rekord, který si zapíše agentura Dobrý den do České knihy rekordů.

Jako cenu dostala městská část televizi Samsung, kterou věnuje Domovu na půl cesty Maják.

Soutěž měla Pražany upozornit na možnosti, jak se zbavit nejen starých počítačů, ale i dalších druhů elektrozařízení. „Pražané mohou v současnosti využívat velmi hustou sběrnou síť pro vysloužilá elektrozařízení,“ říká manažerka pořádající společnosti ADEKOL Kristina Mikulová, podle které je v Praze celkem 1407 sběrných míst, do kterých spadá i 205 červených kontejnerů na třídění drobné elektroniky.

Soutěž také odkazuje na projekty Věnuj počítač a Věnuj mobil. Díky nim mohou občané a firmy kdykoliv odevzdávat své staré počítače a telefony. Společnost ASEKOL ty nefunkční předává k recyklaci, funkční dětem z dětských domovů a pěstounským rodinám.

Čtyřka v obraze
"Fuuuj, bobky!" DSC01594 DSC02533 Zpěvák v akci. lanovka lanová dráha na Petřín 016 S jídlem se většinou nehraje! Umění ale bourá pravidla.
>

Kalendář akcí

  • Žádné události

Počasí

Miniaplikace na váš web
YoWindow.com Forecast by yr.no